tuy dokucu krem ve agdanın dogru kullanımı

Tüy dökücü krem ve ağda, aynı amaca hizmet etmesine rağmen uygulama yöntemleri ve sonuçları bakımından farklıdırlar. Ağda, tüyleri kökünden alarak uzun süreli pürüzsüz bir cilt sağlarken, tüy dökücü kremler hızlı, kolay ve etkili bir şekilde tüylerden kurtulmayı sağlar. Her iki yöntem de kullanım talimatlarına dikkat edildiğinde ve kaliteli ürünler kullanıldığında sağlıklı, modern ve evde rahatlıkla uygulanabilir çözümler sunar. Lapiden Tüy Dökücü Krem ve Kullanıma Hazır Sir Ağda Bantları gibi ürünler, istediğiniz her an tüylerinizden kurtulmanızı kolaylaştıran yeniliklerle banyo dolabınızda yerini korur. Bikini bölgesi veya vücut tüyleri olsun, Lapiden ürünlerinden en etkili sonuçları elde etmek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için birkaç püf noktası ve ipucuna dikkat etmek yeterlidir.

Tüy Dökücü Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüy dökücü kremler, aniden gelen bir yaz partisi davetinde hızlıca hazırlanmanız gerektiğinde en büyük kurtarıcınız olabilir. Üstelik tıraş bıçağının aksine cildi tahriş etmez ve tüylerin dökülmesini sağlar. Lapiden Tüy Dökücü Krem serisi, cilt tipinize göre özel olarak geliştirilmiş ürünleriyle istenmeyen tüylerinizden kurtulmanızı sağlar. Tüy dökücü kremi tüylerinizi almak istediğiniz bölgeye kolayca uygulayarak birkaç dakika içinde pürüzsüz bir tene kavuşabilirsiniz. Aynı anda cilt bakımınızı da yapabilirsiniz, çünkü Lapiden Tüy Dökücü Kremler hoş kokulu ve zengin içerikleri ile cildinizi besler. Duşta Tüy Dökücü Krem ile duş alırken de enerjinizi yenileyebilirsiniz. Tüy dökücü krem kullanımı kolaydır ve etkisi tıraş bıçağından farklı olarak 1 haftaya kadar sürer. En iyi sonucu almak için uygulamadan önce cildinizi krem, deodorant gibi kalıntılardan arındırmanız önemlidir. Temiz cildinize sürdüğünüz krem, normal ciltler için 6 dakikada, hassas ciltler için ise 10 dakikada etkili olacaktır. Uygulama sonrasında cildinizi ılık suyla yıkayabilir ve 24 saat boyunca alkol içeren güçlü kozmetik ürünlerden uzak durarak cildinizi koruyabilirsiniz.

Ağda Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ağda, istenmeyen tüyleri almak için en yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Tüyleri zayıflatır ve 4 haftaya kadar süren pürüzsüzlük sağlar. Bu etkili yöntemden en iyi şekilde yararlanmak için ağda çeşitlerini tanımak, uygulama sırasında sıcaklık, tüylerin çıkış yönü ve ön hazırlık talimatlarına dikkat etmek gerekmektedir. Ağda çeşitleri, geleneksel ağda, ılık ağda ve sir ağda bantları olarak ayrılır ve bu üç çeşit yöntem, aynı sonucu verse de her birinin uygulama yöntemleri farklıdır.

Geleneksel Ağda ve Ilık Ağda

Geleneksel ağda kullanırken doğru sıcaklığı ayarlamaya özen göstermek önemlidir. Cildinizin yanmaması ve tahriş olmaması için ağdanın ideal sıcaklıkta olması gerekmektedir. Aynı zamanda ağdanın yeterli ısıda olmaması durumunda tüylere yapışmayabilir ve istenilen sonuç elde etmek zorlaşabilir. Ağdayı doğru sıcaklıkta ısıtarak ince ve eşit bir tabaka halinde tüylerin çıkış yönüne doğru sürebilirsiniz. Ardından bir ağda bezi yardımıyla tabakayı iyice kavrayarak tüylerinizin çıkış yönünün tam tersine hızlı bir şekilde çekebilirsiniz. Böylece ağda kullanımı sırasında cildinizi tahriş etmeden tüylerinizden kolayca kurtulabilirsiniz.

Sir Ağda Bantları

Zamandan tasarruf ederek istediğiniz herhangi bir yerde uygulama yapmak için Lapiden Sir Ağda Bantları yöntemini tercih edebilirsiniz. Diğer sir ağda bantlarının aksine, Lapiden Sir ağda bantları kullanıma hazır olarak üretilir ve herhangi bir ısıtma işlemine ihtiyaç duymaz, direkt olarak ellerinizin arasında ovuşturmadan kullanabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için ağda bandını ovuşturmadan ayırarak tüylerinizin üzerine yapıştırın. Bandı kavrayarak tek harekette çekin ve tüm tüylerinizden tek seferde kurtulun. Lapiden’in yeni teknolojisiyle geliştirilmiş jel formülü, daha önce ağda yapmamış olsanız bile tek seferde mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Genellikle ağda yapmadan önce tüylerinizin uzamasını beklemeniz gerekmektedir. Ancak Lapiden Ağda Bantları ile 1,5 mm uzunluğundaki tüylerinizi bile kökünden alarak 28 güne kadar süren pürüzsüzlük hissini yaşayabilirsiniz. Tüm ağda çeşitlerinde olduğu gibi sir ağda bantları ile tüylerinizi almadan önce cildinizi ölü derilerden arındırmak için peeling yapabilir, gözeneklerinizi açmak için ılık bir duş yapabilirsiniz.

Paylaş: