tuy alma konusunda onemli noktalar

Kadın bedeni, "güzellik" kavramıyla tanıştığı günden bu yana içgüdüler, trendler ve kulaktan dolma bilgiler arasında gidip gelen renkli bir macera yaşıyor. Her yıl değişen moda akımları, makyajdan giyime, sağlıktan cilt bakımına kadar olan konularla ilgili açıklamalar ve cilt bakımı önerileri bazen kafa karışıklığına neden olabiliyor. Özellikle cilt sağlığı, bakımı ve istenmeyen tüylerin alınması konusundaki doğru ve yanlış bilgileri ayırt etmek, kendi "sağlıklı güzellik" yolunuzu çizmenizde büyük rol oynuyor. Efsaneler ve gerçekler arasında kaybolmuş hissediyor ve içindeki antiprensesi ortaya koyma vaktinin geldiğini düşünüyorsanız, tüy alma uygulamaları hakkındaki söylentileri bir kenara bırakıp bilimsel gerçeklere kulak verebilirsiniz. Şimdi sağlıklı bir cilt için ihtiyacınız olan bilgilerle ve istenmeyen tüylerinizden kurtulurken cildinize bakım yapan Lapiden ürünleriyle tanışabilirsiniz.

Tüy alırken (Epilasyon) Dikkat Edilmesi Gerekilen 8 Madde: 

Lapiden Tüy Dökücü Krem cilt renginizi koyulaştırmaz.

Lapiden’in istenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulmanızı sağlayan tüm ürünleri gibi, tüy dökücü krem formülleri de ten renginizde kararmaya neden olmaz. Tüy alma sonrası oluşan ten rengindeki koyulaşmalar, aslında cildin tahrişe karşı gösterdiği bir reaksiyondur. Lapiden Tüy Dökücü Krem, uygulamadan önce ölü deriden arındırılmış bir ciltte mükemmel pürüzsüzlük sağlar ve cildinizde kararmaya neden olmaz. Ayrıca uygulama sonrası da 24 saate kadar nemlendirerek cildinize bakım yapar.

 Tüylerinizi almadan önce cildinizi hazırlamalısınız.

Lapiden’in etkili tüy alma yöntemlerinden birini uygulamadan önce tek yapmanız gereken cildinizi ılık su ile yıkamak ve böylece gözeneklerinizin açılmasını sağlamak. Cildinizi krem veya deodorant gibi kozmetik ürünlerden temizledikten sonra iyice kuruladığınızda artık tüy alma işleminden en iyi sonucu almaya hazırsınız.

 Ağda yapmak tüylerin yeniden uzamasını yavaşlatır.

Lapiden Sir Ağda Bantları ağda yaptığınızda, kökünden alınan tüylerin yeniden çıkma süresi uzar. Şeker içermeyen özel formülü sayesinde Lapiden Sir Ağda Bantları, tüylerinizin daha seyrek, daha ince ve daha yumuşak çıkmasını sağlar. Böylece her ağda sonrasında tüylerinizin seyrekleştiği, uzun süreli pürüzsüzlük hissini doyasıya yaşayabilirsiniz.

 Dar kıyafetler batık oluşumunu kolaylaştırır.

Dar kıyafetler giymek, kan dolaşımınızı yavaşlattığı gibi batık tüy oluşumuna da neden olabilir. Üst deriden çıkması gereken tüylerin önünde engel oluşturarak kıl foliküllerinin iltihaplanmasına neden olan dar kıyafetler, özellikle bikini bölgesi için risk yaratabilir. Işıltılı bir cildin önündeki en büyük engellerden biri olan batık sorununu yaşamamak için cildinizi düzenli olarak derinlemesine temizleyebilir ve dar kıyafetlerden uzak durabilirsiniz.

Depilasyonun hemen ardından güneşlenmemelisiniz.

Tüyleriniz alındıktan sonra, en az 24 saat boyunca güneşlenmekten ve bronzlaştırıcı krem kullanmaktan kaçınmalısınız. Cildiniz tüylerin alınmasının ardından hassaslaşır ve güneşin UV ışınlarından daha fazla etkilenir. Cildinizin sağlıklı ve güzel görünmesini sağlamak için, tüylerinizi aldıktan sonra hemen güneşlenmek ve güneş kremi kullanmak, ciltte erken yaşlanma ve renk eşitsizliklerine neden olabilir.

 Ağdanın hemen ardından yüzmemelisiniz.

Ağda ile tüyleriniz alındıktan sonra, gözenekleriniz açılır ve cildiniz biraz hassaslaşabilir. Bu nedenle, cildinizin doğal haline dönmesi için biraz zaman tanıyarak onu koruyabilirsiniz. Yüzme veya güneşlenme gibi etkinliklerden 24 saat sonra cildiniz tahriş olma riskini azaltır ve hassasiyetini azaltabilir.

Bikini bölgenizde tıraş bıçağı kullanmaktan kaçının.

Bikini bölgesi, vücudun diğer bölgelerine göre daha hassas olduğundan, tüylerden kurtulmak için tıraş etmek cazip bir çözüm gibi görünebilir. Ancak, bikini bölgenizi tıraş ederken dikkatli olmanız gerekmektedir. Yanlış kullanım, cildinizde batık tüyler, kesikler ve kuruluk gibi sorunlara yol açabilir. Daha sağlıklı bir tüy alma yöntemi için, Lapiden depilasyon çözümlerinden birini seçerek bikini bölgenizi koruyabilir ve ideal pürüzsüzlüğü evde rahatça ve salon kalitesinde yaşayabilirsiniz. Lapiden Sir Ağda Bantları, bikini bölgesinde acısız ve uzun süreli bir çözüm sunmaktadır.

Ağda yaparken cildimin kuru ve temiz olması gerekir.

Lapiden ürünlerini kullanmadan önce cildinizi temizleyip kurulamanız, tüylerinizi etkili bir şekilde almanızda büyük önem taşır. Cildinizin yağlı olması, nemlendirici, güneş kremi ve deodorant kalıntıları, tüy dökücü krem ve ağda ürünlerinin en iyi performansını engelleyebilir.

Paylaş: