hassas ciltlerde agda ve tuy dokucu krem kullanimi

Tüyleri almak istiyor, ancak sonrasında oluşacak cilt tahrişlerinden endişe duyuyor musunuz? Ya da pürüzsüz bacaklarla giymek istediğiniz mini elbiseyi severek giymenize rağmen, kızarıklıklarla karşılaşmaktan mı korkuyorsunuz? Merak etmeyin, bu durumu bilen birçok hassas cilt yapısına sahip ya da hassas bir dönemden geçen kadın var. Peki, hassas ciltler için tüy alma yöntemleri arasında hem tüysüz, pürüzsüz ve aynı zamanda tahriş olmamış bir tene sahip olmanızı sağlayacak bir yöntem var mı? Elbette Lapiden ile mümkün! Doğal bileşenlerden güç alan, cildi yatıştıran formüllerle zenginleştirilmiş Lapiden ürünleri sayesinde artık o hayal ettiğiniz ipeksiliğe merhaba diyebilir, tahriş olmuş ve kızarıklıklı ciltlere elveda diyebilirsiniz!

Hassas Ciltlerde Ağda Nasıl Kullanılır?

Hassas bir cilt yapısına sahip olmanız, istenmeyen tüylerden kurtulurken ağda yapamayacağınız anlamına gelmez. Lapiden, hassas ciltler için ağda konforu arayanlara özel olarak geliştirilmiş Lapiden Sir Ağda Bantları ile 4 haftaya kadar süren etkisiyle pürüzsüz bir tene ulaşmanızı sağlıyor. Badem yağının nemlendirici ve onarıcı etkilerinin, cildi onaran ve güçlendiren E vitaminiyle buluştuğu Lapiden Sir Ağda serisiyle, ipeksi bir tenin keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. Lapiden Ağda Bantlarının teknolojisi sayesinde ağda bantlarını direkt olarak kullanabilir, ayrıca Lapiden Yüz Ağda Bantları ile yüz, bikini bölgesi, koltuk altı gibi narin bölgelerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hassas Ciltlerde Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Cildim zaten hassas, ağda ile tüylerimi alırken acı çekmek istemiyorum, diyorsanız tüy dökücü ürünleri tercih edebilirsiniz. Duşta kullanım olanağı sunan Lapiden Tüy Dökücü Kremler, 5 dakika içinde sizi istenmeyen tüylerinizden kurtarır. Bu aşamada hassas ciltlerde tüy dökücü alerji yapar mı diye endişelenmenize gerek yok. Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş Lapiden Modern Tüy Dökücü Krem, doğal bileşenler sayesinde cildi tahriş etmeden parlak ve ipeksi bir tene sahip olabilirsiniz.

Hassas Ciltlere İpuçları

Her şeyden etkilenebilen cildinize diğerlerinden daha fazla özen göstermelisiniz. Cilt tipinizi tanıyın ve teninizin ihtiyaç duyduğu bileşenleri sağlayın. Hassas cilt tüy alma yöntemlerini uygularken ve işlem sonrasında doğru ürünleri kullanarak cildinizi daha sağlıklı, parlak ve yumuşak hale getirebilirsiniz.

Hassas ciltler için önemli olan nem dengesidir. Cildinizi her zaman nemli ve temiz tutmaya özen gösterin. Aşırı sıcak su kullanmaktan kaçının ve her banyodan sonra mutlaka nemlendirici ürünler kullanın. Ayrıca güneşin zararlı etkilerine karşı dikkatli olun ve dışarı çıkmadan önce kaliteli bir güneş koruyucu kullanın.

Cildin yağ ve su bileşenlerinin dengesini korumak, elastik ve kendini yenileyebilen bir cilde sahip olmak için çok önemlidir. Yapay içerikli kozmetikler yerine, cildinizi destekleyen, uygun pH değerlerine sahip, medikal ürünleri tercih edebilirsiniz.

Pütürlü kumaşlar sürtünme nedeniyle hassas ciltleri tahriş edebilir. Bu tahrişleri önlemek için rahat kıyafetler giymeye, hava geçirgen kumaşlar tercih etmeye ve ipek yastık kılıflarında uyumaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca cildi kurularken yumuşak havlular kullanmalı, nemini yavaş ve nazik hareketlerle almalısınız. Ter ve deniz suyu gibi tuzlu sıvılar cildi yakabilir. Spor sonrasında, sıcak havalarda veya denizden çıktıktan sonra hemen vücudu temiz suyla yıkamak önemlidir. Hassas ciltlerde ağda uygulaması öncesinde cildin tamamen kuru olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca, uygulama sonrasında antiseptik ürünler veya aloe vera jelleri kullanarak cildi yatıştırmak faydalı olabilir. Tüy dökücü kremler kullanırken talimatlarda belirtilen süreyi aşmamak ve işlem sonrasında cildi tamamen temizlemek önemlidir.

Hassas cilt yapınız, pürüzsüz ve ipeksi bir tene sahip olmanıza engel değildir. Lapiden'in zengin içerikli ve doğal yağlarla güçlendirilen ürünleri ile tüyleri kolayca alabilir, özgürce kıyafet seçebilir ve hayatınızı daha keyifli hale getirebilirsiniz!

Paylaş: