hamile kadin gobegi

Hamilelik oldukça farklı bir süreçtir. Hormonlarınızın sizin ve bebeğiniz için farklılaşması, yeni deneyimleri ve yeni maceraları bekleyen bambaşka bir dünyadan bahsedebiliriz. Çoğunlukla duygu ağırlıklı olmak üzere hormon seviyelerinde belirgin dalgalanmalar yaşanmaktadır. Hamilelik sırasında oldukça aktif rol oynayan androjen hormonu tüylerde artışa ve tüy renginde koyulaşmaya sebep olabilir. Vücut tüylerinden rahatsız olan anne adayları bu durumdan oldukça şikayetçi olsalar da Lapiden ile hamilelikte de pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hamilelikte Tüy Alımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hamilelik öncesinde kullandığınız epilasyon yöntemlerini hamilelik sırasında da kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanırken dikkat edeceğiniz en önemli husus hormonlarınızdan kaynaklı olarak cildinizin de oldukça hassaslaşmış olabilme ihtimalidir. Hamilelik sırasında tüy dökücü krem, tıraş bıçağı veya ağda türleri özenle seçilmelidir. Lapiden ürünleri her cilt tipine uygun yapısıyla ihtiyaç duyduğunuz pratik ve konforlu bakımı sizlere sunuyor.

Hamilelikte Ağda Kullanımı

Tüylerinizi almak için ağda kullanabilirsiniz, bunda herhangi bir risk ya da sorun bulunmamaktadır. Yüz ve göğüs bölgeleriniz normalden daha da hassas olacağı için Lapiden Yüz Ağda Bantlarını tercih edebilirsiniz. Teninizin çok hassas olduğu bir süreçte epilasyon sonrasında doktor onaylı aloe vera jelleri ile cildinizi yatıştırabilirsiniz.

Tıraş Bıçağı Kullanımı

Hamilelik boyunca epilasyon işleminizi tıraş bıçağı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Fakat tıraşlama işleminde tüyler normalden daha hızlı çıkabilir. Hızlı çıkan tüylere siz de hızlı müdahale etmek için her gü tıraşlama ihtiyacı duyabilirsiniz, ancak bu durum cildiniz tahriş olmasına neden olabilir. Her seferinde temiz, özellikle de passız jilet kullandığınızdan emin olunuz. Ayrıca ulaşamadığınız bölgeleri görmeden tıraşlamak da oldukça tehlikeli olabilir. Tehlikeli durumların önüne geçmek için hamileliğin ilerleyen zamanlarında işlem sırasında yardım alabilirsiniz.

Hamilelikte Tüy Dökücü Kremlerin Kullanımı

Gebelikte ağda kullanımı normal zamanlara nazaran daha can yakıcı olabilir. Tıraşladıkça da sık sık çıkan tüylerle uğraşmak istemiyorsanız en doğru tercih tüy dökücü kremler olarak tanımlanabilir. Lapiden Tüy Dökücü krem ve Lapiden Modern Tüy Dökücü Krem bu kolaylığı sizlere tanımaktadır. Eşsiz formülleri sayesinde istenmeyen tüylerinizden kolaylıkla kullanın, Lapiden kolaylığının tadını çıkarın!

Paylaş: