dudak-ustu-tuyler-icin-kuafor-masrafina-son

Acil bir işimiz çıktığında ve kuaföre gitme fırsatımız olmadığında evde bıyık almamız gerekebiliyor. Yüzdeki tüylerin alınması, yüze daha temiz ve ışıltılı bir ifade katmaktadır. Yüzünüzü makyaja hazırlamak için yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanızı tavsiye ederiz. Lapiden acil durunlar için her zaman yanınızda! Peki evde doğru bir şekilde bıyık alımı nasıl yapılır?

Evde Bıyık Nasıl Alınır?

Dudak üstünde bulunan, genellikle tüyler ten renginizden daha koyu olduğu için yüzünüzde renk dengesini bozabilir ve bu da dışarıdan sağlıksız bir cilt gibi görünebilir. Elbette tüylerin yoğunluğu, rengi ve görünümü her kadında değişiklik gösterebilir. Şimdi sizlere evde bıyık alma yöntemlerinden bahsedeceğiz. Evde bıyık alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, cildinize zarar vermemenizdir. Dudak üstü derisi oldukça hassastır ve tahriş olmaya oldukça müsaittir. Kullanacağınız ağda bandının yüz tüyleri için uygun olduğundan emin olmalısınız.
Evde bıyık almak için yapmanız gereken çok basit.
 • Lapiden Yüz Ağda Bandı’nı elinizi ovuşturarak ısıtın,
 • Lapiden Yüz Ağda Bandını ikiye ayırın,
 • Ellerinizde bantın arasında boşluk kalmayacak şekilde cildinize tamamen yapıştırın ve tüylerin çıkış yönünün tersine doğru yatay olarak çekin.

 • Kutunun arkasında yer alan veya yanda gösterilen uygulama sırasını da takip ederek işleminizi sağlayabilirsiniz.

  Evde Bıyık Alma Yöntemleri Nelerdir?

  Aşağıda Bulunan yöntemleri uygulayarak dudak üstü (bıyık) tüylerinizden kurtulabilir ve pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Ağda ile Bıyık Alma

  Dudak üstü tüylerinizden kurtulmanın en uzun etkili ve kolay yöntemi ağda ile bu işlemi yapmaktır. Ağda tüyleri kökünden aldığı için daha uzun süreli bir pürüzsüzlük sağlar. Ağda, diğer yöntemlere kıyasla daha acısız ve hızlı sonuç vermektedir. Standart ağda yöntemlerinin yanı sıra ağda bandı kullanımı daha pratik olacaktır. Ağda ile bıyık alma yöntemini daha pratik ve etkili hale getirmek istiyorsanız Lapiden Yüz Ağda Bantlarını tercih edebilirsiniz.
  Lapiden Yüz Ağda Bantları her cilt tipi için uygundur. Geliştirilen özel formülü sayesinde doğru kullanımda, cildinizi tahriş etmez.

  İp ile Bıyık Alma

  Özellikle kuaförlerde çoğunlukla tercih edilen ip ile bıyık alma yöntemi ilk etapta tecrübe gerektiren bir yöntemdir. Ancak ip ile dudak üstü tüyleriniz alınırken tüylerinizde kırılmalar, tüy köklerinin cildin altında kalmasına sebep olabilir. Bu durumlar da ciltte sivilcelere neden olabilir.

  İple Bıyık Nasıl Alınır?

 • Sentetik bir ipi yaklaşık iki karış kadar kesin,
 • Baş ve işaret parmaklarınızı ipin her iki yanından geçirin,
 • Bir eliniz bileğini çevirerek ipin ortasında yaklaşık on tur oluşturun,
 • İpiniz sekiz şekline geldiğinde dudağınızı dilinizle şişirerek dudağınızın üstüne getirin,
 • Baş ve işaret parmaklarınızı birbirine uzaklaştırıp yakınlaştırın,
 • Bu sayede ipinizde bulunan burgu tüylerinizi almanızda yardımcı olacaktır.
 • Paylaş: