batik olusumu

Cilt tipiniz ne olursa olsun, düzenli bakımla ve doğru tüy alma yöntemleriyle pürüzsüz, yumuşak ve kadife görünümlü bir cilde sahip olmanız mümkündür. Özellikle hassas cilde sahip kadınların tüy alma işlemi sonrası karşılaşabildiği sorunlar arasında batıklar yer almaktadır. Ancak düzenli cilt bakımı ve kaliteli tüy alma ürünleri kullanarak batık kıl sorununu hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz. Lapiden, batık oluşumunu önleyen, hassas ciltlere ve her kıl tipine uygun ürünleriyle tüy alma yönteminiz ne olursa olsun vücudunuzun her bölgesinde tahrişten, batıklardan ve sivilce oluşumundan korunmanızı sağlar.

Batık Nedir?

Vücuttaki kıllar, dermis ve altındaki yağ tabakasına kadar uzanırlar ve kıl folikülü keselerinin içinde oluşurlar. Kıl folikülü, deri hücreleri tarafından engellendiğinde, tüyler yüzeye ulaşamaz ve deri altında yanlara doğru uzar. Bu da kılların deri altında kalarak büyümesine neden olur. Yanlış uygulamalar, cildi ölü derilerden arındırmayan bakımlar ve deri altındaki rahatsızlıklara karşı vücudun reaksiyon göstermesi nedeniyle kıl dönmesi sorunu oluşabilir. Bu sorunun çözümü için peeling, kese ve doğal yöntemler kullanılabilir. Ancak bu rahatsızlığı hiç yaşamamak için önce cildinize özen göstererek kullandığınız tüy alma ürünlerine dikkat etmeniz önerilir.

Batık Oluşumu Nasıl Önlenir?

Cildi ölü derilerden arındırmak batık tedavisinde önemli bir yöntemdir. En ideal zaman bu işlemi yapmak için duş zamanıdır. Buhar ve ılık su ile açılan gözenekler cildin yumuşamasını sağlar ve cildin yüzeyindeki ölü derileri kolayca atmanızı sağlar. Duş sırasında doğal kese, deniz süngeri veya kuru banyo lifi kullanabilirsiniz. Düzenli olarak cildi ölü derilerden arındırarak deri altındaki kıl oluşumundan kısa sürede kurtulabilirsiniz ve cildinizi tazeleyebilirsiniz. Ayrıca batık oluşumunu önleyen tüy alma ürünleri kullanarak cildinizi sağlıklı ve parlak görünümde tutabilirsiniz. Lapiden, hassas ciltler için özel olarak geliştirilmiş tüy dökücü krem çeşitleri sunar. Ayrıca Lapiden ağda bantları, batık oluşumunu engellediğinden dolayı etkili bir yöntemdir. Lapiden Ağda bantları, hem tüylerinizi kökünden alır hem de ölü derilerinizden kurtulmanızı sağlar. Bu sayede cildiniz sağlıklı, pürüzsüz ve parlak görünür.

Batıklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz? Batık Kıl Nasıl Çıkarılır?

Bu zamana kadar kullandığınız tüy alma yöntemleri cildinizde tahrişe, sivilceye ve kaşıntıya neden olabiliyor. Bu sorunu cildinize zarar vermeden çözmek için cilt altında büyüyen kılları zamanla deri yüzeyinden dışarı çıkarmak için peeling yapabilirsiniz. Ayrıca, eğer cildinizde sivilce ve tahrişe neden oluyorsa, antiseptik bir krem kullanarak enfeksiyon oluşumunu önleyebilirsiniz.

Lapiden ürünleri, cildinizi doğal olarak korur. Tüylerinizden kurtulmanın sonucu neden batıklar ve tahriş olsun ki!

Paylaş: