agda-sonrasi-yapilmasi-gerekenler

Bir zamanlar sadece kadınların kullandığı bir terim olan ağda, erkeklerin kendi güzellikleri için tercih edebileceği güvenli bir seçenek olarak güzellik merkezlerinde yerini aldı. Yapısal olarak kendiliğinden yapışkan olan ağda bantları, uygulandığında, cildi ve gözenekleri kaplayan dokusu, en ince kıl köklerini bile çekerek cildi pürüzsüzleştirir. Ağdanın ölü cilt hücrelerini de ciltten uzaklaştırdığı bilinmektedir.

Neden Ağda Yapmayı Tercih Etmelisiniz?

Ağda, her epilasyonda tüyleri daha ince ve seyrek hale getirdiği için epilasyon açısından genellikle çok tercih edilmektedir. Her ağda sonrasında uygulanan bölgede daha ince ve seyrek kıl oluşumu olduğu gözlemlenmiştir. Kadınların hassas bölgeleri için tercih edilen ağda, kıl köklerine kadar ulaşır ve ciltten kolayca kıl köklerini uzaklaştırarak uzun süreli rahatlık sağlar.

Ağda sırasında ve sonrasında neler yapılmalıdır?

Ağda genel olarak tüy problemlerinde en iyi performansı gösteren kısa süreli bir işlemdir.Kısa vadede uzun rahatlık sağlayan Lapiden ağda, hassas ciltlerde doğru kullanım ile tahriş sorunu yaratmaz. Lapiden Ağda farklı cilt tipleri için tasarlanmış ağda ile ağda sonrası oluşan tahriş problemlerini kalıcı olarak gidermeyi amaçlamaktadır. Önceden kadınların evde kendi ağdalarını yapmak için şeker ve limon suyu kullandıklarını duymuşsunuzdur. Ancak bugün profesyonel bir ekiple çalışan Lapiden Ağda, son teknoloji kullanarak ağda üretimi yapan güvenilir ürünleri hizmetinize sunuyor.

Ağda sonrası ne önlem alınmalıdır?

Ağdadan sonra cildiniz yatıştırmanız gerekmektedir.

Ağda sonrası yapılması gerekenler;

  • Yapmanız gereken ilk şey ağda uygulanan bölgeyi yatıştırıcı cilt yağları ile yağlamaktır. Bu işlem gözeneklerinizi rahatlatacaktır.
  • Ağda yaptıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmayınız.
  • Ağdadan sonra, ağdalı bölgeyi sıcak su ile yıkamayın veya sabun kullanmayın.
  • Açık gözenekler nedeniyle sauna, hamam gibi gözenekleri daha çok açacak ve ortak kullanımı olan yerlere girmeyiniz.
  • Denizde veya havuzda yüzmek enfeksiyon riskini artıracaktır, mümkün olduğunca gün içinde bu gibi aktivitelerde bulunmayınız.

Kurallara uyulduğu takdirde en güvenilir ve temiz yöntem olan ağda, hijyen ve temizlik açısından büyük rahatlık sunan Lapiden Ağda kalitesi ile güvenli epilasyonun kapısını aralıyor.

Paylaş: