agda turleri nelerdir

Ağda, kadınların en sık başvurduğu tüylerden kurtulma yöntemlerinden biridir. İstenmeyen tüylerle savaşırken kadınlar genellikle ağda seçeneklerine yönelir çünkü ağda, tüylerin kökten alınmasını sağlar ve bu da daha uzun süreli bir pürüzsüzlük dönemi demektir. Ancak ağda denildiği zaman aklınıza tek bir tür gelmemeli. Çünkü ağda çeşitleri oldukça fazla ve her biri farklı özellikler taşır. İşte sizlerle en popüler ağda çeşitlerini paylaşıyoruz:

1. Sıcak Ağda

Sıcak ağda, tüylerin kökten temizlenmesi için sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Bu ağda çeşidi, tüylerin yapısını gevşeterek kolay bir şekilde çıkarılmasını sağlar. Sıcak ağda, genellikle ağda makinesi yardımıyla ısıtılır ve tüylerin bulunduğu bölgeye sürülür. Ardından üzerine ağda bandı yerleştirilir ve tüyler ters yöne, hızlı bir hareketle çekilir.

2. Soğuk Ağda Bandı

Soğuk ağda, daha pratik ve hızlı bir çözüm arayanlar için idealdir. Lapiden soğuk ağda bandı, her zaman gönül rahatlığı ile tercih edilebilir. Normal sir ağda bantları genellikle duş sonrasında daha çok tercih edilir. Bunun nedeni ise duşta gözeneklerin açılması ile kıl köklerinin daha kolay çekilebilmesidir. Ağda bantları, tüylerin üzerine yapıştırılır ve hızlıca çekilerek tüylerin kökten alınması sağlanır.

3.Şekerli Ağda

Şekerli ağda, diğer adıyla ev ağdası, evdeki malzemeler ile kolaylıkla hazırlanabilir. Tamamen doğal malzemelerle hazırlanan şekerli ağda, cildi tahriş etme riskini en aza indirir. Ancak ağda işlemi sonrasında ağdanın tamamen temizlendiğinden emin olunmalıdır. İçindeki şeker ile birlikte açık gözeneklerde folikülit riski yaratabilir. Bu ağda çeşidi, genellikle su, limon ve şeker karışımıyla hazırlanır.

4. Tüp Ağda

Tüp ağda, rulo şeklinde uygulanabilen bir ağda çeşididir. Tüp ağda, genellikle geniş bölgelerde, örneğin bacaklarda, kullanılır. Uygulaması oldukça kolay olan bu ağda türü, tüylerin kökten alınmasını sağlar.

Ağda çeşitlerinin her biri, belirli bir kullanım amacına hizmet eder ve çeşitli cilt tiplerine uyum sağlar. Her cilt tipine uygun Lapiden ağda bantları sayesinde aklınız karışmasın. Her zaman en uygun ağda çeşidini seçmek, cildinizin sağlığı ve tüylerden uzak kalma sürecinizin rahatlığı açısından önemlidir. Cilt tipinizi bilin, doğru ağda çeşidini seçmeyi deneyin veya Lapiden ile buna hemen ulaşın, tüylerden uzun süreli bir rahatlama yaşayın.

Paylaş: